Forum Strategii Bankowych 2018

Ico

12 czerwca 2018 r.
DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw

 

 

Oficjalny hasztag: #Forum Strategii Bankowych

TwitterRelację z tegorocznego wydarzenia znajdziecie Państwo na portalu Twitter, na koncie Miesięcznika Finansowego BANK: @MiesiecznikBANK

FacebookZapraszamy również do obserwowania konta Miesięcznika Finansowego BANK na którym zamieścimy relację on-line z wybranych części konferencji Forum Strategii Bankowych 2018.

 

Forum Strategii Bankowych to spotkanie członków zarządów banków, niezależnych ekspertów bankowych, przedstawicieli ZBP oraz instytucji międzybankowych.

Organizowane już po raz piąty jest ważnym elementem całodniowego wydarzenia Horyzonty Bankowości 2018, która odbędzie się 12 czerwca w warszawskim Hotelu Hilton.

Forum Strategii Bankowych jest miejscem do otwartego wyrażenia stanowisk przez naukowców i bankowych ekspertów. Ich opinie dotyczą najważniejszych problemów polskiego sektora finansowego. Podczas otwartej dla publiczności dyskusji prezentowane są różne modele biznesowe i strategie banków planowane w perspektywie kolejnych 5-10 lat. Omawiane strategie zawierają odpowiedzi na pytania odnoszące się do sposobu realizacji celów banku w obliczu nowych wyzwań technologicznych, presji regulacyjnych i rosnących wymagań ich klientów. Dyskusje zawodowych praktyków dotyczą także oczekiwań inwestorów krajowych i zagranicznych. A ci odnotowali w 2016 r. po raz pierwszy spadek zysków z powodu niskich stóp procentowych, podatku bankowego, rosnącej składki na BFG i kosztownych projektów przewalutowania kredytów mieszkaniowych. Te zjawiska mogą prowadzić do wychodzenia z rynku polskiego kolejnych banków zagranicznych, co w sytuacji niedoboru krajowego kapitału może mieć negatywne następstwa dla możliwości finansowania całej gospodarki. A co gorsze, zmniejszy konkurencyjność w sektorze usług finansowych i doprowadzi do stopniowego ograniczenia możliwości kredytowania przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. To tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone podczas tegorocznego Forum Strategii Bankowych.

 

Konferencja BankTech jest częścią multikonferencyjnego projektu

Horyzonty Bankowości 2018

 

 

Organizatorzy

Patroni medialni

Kontakt

Kontakt dla sponsorów oraz dla uczestników z firm:

Paweł Wyżkiewicz
p.wyzkiewicz@wydawnictwocpb.pl
tel. 692 388 492

Karol Mazan
k.mazan@wydawnictwocpb.pl
tel. 512 151 989

Sprawy organizacyjne:
Marta Rakowska
m.rakowska@aleBank.pl
tel. (22) 627 59 64

Kontakt dla Mediów:
Emilia Ożarowska
emilia.ozarowska@cpb.pl
tel. 22 48 68 428, tel. kom. 723 723 769

Administrator strony www:
Olga Kripiec
olga.kripiec@cpb.pl
tel. 22 48 68 400, tel. kom. 723 723 756

Centrum Prawa Bankowego i Informacji

Centrum Edukacyjno-Marketingowe
ul. Solec 101/5
00-382 Warszawa

 

Miejsce

Galeria zdjęć

Forum Strategii Bankowych 2017
Forum Strategii Bankowych 2016
Forum Strategii Bankowych - poprzednie edycje

Bieżące konferencje

Zakończone konferencje