Płatności Mobilne 2018

Ico

12 czerwca 2018 r.
DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw

 

Oficjalny hasztag: #PłatnościMobilne

TwitterRelację z tegorocznego wydarzenia znajdziecie Państwo na portalu Twitter, na koncie Miesięcznika Finansowego BANK: @MiesiecznikBANK

FacebookZapraszamy również do obserwowania konta Miesięcznika Finansowego BANK na którym zamieścimy relację on-line z wybranych części konferencji Płatności Mobilne 2018.

 

Zapraszamy na kolejną edycję konferencji Płatności Mobilne – która odbędzie się podczas wydarzenia „Horyzonty Bankowości 2018”  zorganizowanej przez „Miesięcznik Finansowy BANK” pod patronatem Związku Banków Polskich. Konferencja będzie okazją do dyskusji o rozwoju i przyszłości płatności mobilnych w Polsce, jaki możemy obserwować w ostatnich latach.

W 2015 r. szacunki wskazywały, że liczba osób korzystających w Polsce z płatności mobilnych to jedynie 1,5 do 2 mln użytkowników, w roku 2016 liczba ta wynosiła już ponad dwukrotnie do 5 mln użytkowników. Wygoda użytkowania, prostota transakcji, wzrost liczby sprzedanych smartfonów to czynniki, które stymulują wzrost liczby płatności. Banki zachęcają swoich klientów do korzystania z płatności mobilnych, które są obecnie dużo bezpieczniejsze niż transakcje kartowe czy internetowe. Specjalnie dla klientów tworzone są także różnego rodzaju usługi a także powiązane z nimi programy lojalnościowe.

Polskie Banki mają bardzo dobre doświadczenie we wdrażaniu systemów płatności mobilnych. Od lat działają usługi IKO Banku PKO BP i Peopay Banku Pekao SA, które są jednymi z większych wdrożeń w Europie. Jednocześnie w ramach współpracy w zakresie płatności mobilnych 7 banków (Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, Getin Bank oraz PKO Bank Polski) założyło Polski Standard Płatności, wyznaczając tym samym międzybankowy standard płatności mobilnych. Wspólna platforma powinna znacząco uprościć wprowadzenie kolejnych usług. Czy w Polsce będzie jeden standard, czy też wiele?

Z punktu widzenia klienta banku najistotniejszy wydaje się fakt, że – tak jak w przypadku płatności kartowych – transakcje są bezpłatne. Presja na wzrost przychodów w każdym z banków, szczególnie w ostatnim okresie, jest bardzo wysoka. Jak wygląda model biznesowy płatności mobilnych. Kto i gdzie zarabia na tym rynku?

W związku z rozwojem m-płatności spotkanie poświęcone będzie trendom, innowacjom oraz wyzwaniom legislacyjnym jakie czekają uczestników rynku.

W tym roku tematy przewodnie to:

  • Płatności mobilne i ochrona danych osobowych
  • Innowacje czyli co pojawi się na rynku
  • Trendy w bankowaniu mobilnym

Konferencja Płatności Mobilne jest częścią multikonferencyjnego projektu

Horyzonty Bankowości 2018

Organizatorzy

Partnerzy generalni

Patroni medialni

Kontakt

Kontakt dla sponsorów oraz dla uczestników z firm:

Paweł Wyżkiewicz
p.wyzkiewicz@wydawnictwocpb.pl
tel. 692 388 492

Karol Mazan
k.mazan@wydawnictwocpb.pl
tel. 512 151 989

Sprawy organizacyjne:
Marta Rakowska
m.rakowska@aleBank.pl
tel. (22) 627 59 64

Kontakt dla Mediów: 
Emilia Ożarowska
emilia.ozarowska@cpb.pl
tel. 22 48 68 428, tel. kom. 723 723 769

Administrator strony www: 
Olga Kripiec
olga.kripiec@cpb.pl
tel. 22 48 68 400, tel. kom. 723 723 756

Centrum Prawa Bankowego i Informacji

Centrum Edukacyjno-Marketingowe
ul. Solec 101/5
00-382 Warszawa

Miejsce

Galeria zdjęć

Bieżące konferencje

Zakończone konferencje