Sukces Sztuki 2018

Ico

17 kwietnia 2018 r.
Klub Bankowca w Warszawie

SUKCES SZTUKI to odpowiedź na zmiany, jakie zachodzą na rynku sztuki w ciągu ostatnich lat. Konferencja będzie służyć budowaniu i rozwijaniu w Polsce profesjonalnego artystycznego kunsztu.

Tegoroczna konferencja odbędzie się pod hasłem „Budujemy rynek sztuki w Polsce”

Ostatnie lata to czas dużych zmian na rynku, który z roku na rok rośnie w siłę. Dowodem na to są badania przeprowadzone przez KPMG w 2017 roku, wynika z nich, że wśród osób o wyższych dochodach (ponad 20 tys. zł brutto) 27% inwestuje w dzieła sztuki, 36 % planuje taką inwestycję w najbliższej przyszłości. Rynek dzieł sztuki w Polsce prezentuje się zatem wyjątkowo obiecująco, sukces sztuki stał się faktem.

Konferencja będzie przestrzenią dla sukcesu kapitału artystycznego talentu i inwestycji finansowej, miejscem synergii sztuki i pieniądza, która wzmacnia siłę obecności kultury, a jednocześnie buduje pozycję i prestiż inwestorów. Miejscem spotkań twórców sztuki i ich odbiorców, czyli artystów, marszandów, kolekcjonerów, krytyków sztuki, inwestorów, przedstawicieli świata finansów i bankowości. Obszarem do polemiki środowiska rożnych uczestników rynku sztuki o tym, jak prawdziwa sztuka prowadzi do sukcesu, a także o tym, że wiele sukcesów może prowadzić do prawdziwej sztuki.

Organizatorem konferencji jest Centrum Prawa Bankowego i Informacji w porozumieniu ze Związkiem Banków Polskich.

Konferencja SUKCES SZTUKI zainicjowana przez środowisko artystyczne – którego reprezentantem jest działający w Polsce Józef Krzysztof Oraczewski.

„Projekt skierowany na wyzwolenie energii płynącej z profesjonalnego połączenia twórczości artystycznej z biznesową. Sztuka nie jest rozrzutnym zbytkiem, może jak najbardziej pełnić rolę dobrej inwestycji prowadzącej do wielkiego i przeliczalnego sukcesu” – wypowiedź Józefa Krzysztofa Oraczewskiego.

Wśród tematów tegorocznej konferencji znajdą się:

  • Prawo a rynek sztuki – prawo autorskie, karne, jak zbudować bezpieczną kolekcję
  • Jak budować kolekcję – teoria i przykłady praktyczne wraz z komentarzami ekspertów
  • Szanse i wyzwania inwestycji w sztukę z pozycji funduszy inwestycyjnych w Polsce.
  • Jakość materialna dzieła sztuki i jego konserwacja.
  • Pozycja społeczna artysty.
  • Media społecznościowe – możliwości promocji artysty i galerii.
  • Trendy w private bankingu dotyczące inwestycji w dzieła sztuki.
  • Kierunki budowania kolekcji.
  • Developer jako mecenas sztuki.
  • Budowanie kolekcji banku.

 

CENY NETTO

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

 

 

Prelegenci

Zapowiedzi ekspertów:

Eksperci sztuki zgodnie twierdzą, że dzieło warte jest tyle, ile ktoś będzie chciał za nie zapłacić. Cena nie jest bowiem jedynie kwotą odzwierciedlającą relatywnie łatwe do określenia koszty materiałów i czas pracy potrzebny do wykonania obrazu. Wartość dzieła sztuki powinna odzwierciedlać przede wszystkim aspekty ponadmaterialne, niekiedy wręcz niemierzalne, abstrakcyjne. Jak zatem określa się wartość danego dzieła? O sztuce wyceny i ubezpieczenia dzieł sztuki opowie Anna Świątek, dyrektor departamentu ubezpieczeń majątkowych w AXA Ubezpieczenia.

AXA Ubezpieczenia należy do Grupy AXA w Polsce. Jest piątym największym towarzystwem oferującym ubezpieczenia majątkowe firmom, instytucjom i osobom indywidualnym. We współpracy z AXA Art, międzynarodowym ubezpieczycielem działającym od ponad 50 lat na wyspecjalizowanym rynku ubezpieczeń dzieł sztuki, jako jedyna firma w kraju oferuje kompleksową ochronę dzieł sztuki galeriom, muzeom, artystom i prywatnym kolekcjonerom. Oprócz obrazów, rzeźb, grafik i antyków ubezpieczeniem można objąć także instalacje artystyczne, obiekty designerskie i kolekcjonerskie.

Rekomendacje z 2017 r.:

Bardzo spodobały mi się tematy – ” Konferencji, Sukces Sztuki ”  zorganizowanej w dniu 23 marca 2017 r. Gratulacje za świetny pomysł !  – Krystyna Krepa, malarka

Chciałabym podziękować za dobrze zorganizowaną konferencję, była dla mnie bardzo wartościowa. Chętnie podzielę się swoimi przemyśleniami, spostrzeżeniami – E.Gołek Bank BZ WBK

Pierwsza konferencja „sukces sztuki” bardzo różnorodna i ciekawa. czekamy na kolejne edycje i liczymy na więcej tematów związanych z rynkiem sztuki współczesnej. ogólna ocena to 4+   – Zuzanna Ceklarz-Gołąb, dyrektor artystyczny Fresz Gallery

Uważam, że takie konferencje są potrzebne i powinny się odbywać cyklicznie. To dodatkowy sposób promowania sztuki w Polsce – również z jej finansowym aspektem, który wart jest podkreślenia na równi z dziedzictwem kulturowym czy wartością estetyczną dzieł sztuki. To my – przedstawiciele galerii sztuki, artystów, mediów,  instytucji finansowych – jesteśmy ambasadorami sztuki i to do nas należy ten (miły przecież) obowiązek promowania sztuki wśród polskiego społeczeństwa. Nawet jeśli dla części odbiorców miałoby to z początku wyłącznie aspekt czysto finansowy – to pamiętajmy o tym, że większość „inwestorów” dołącza w końcu do grona kolekcjonerów. I to jest właściwy kierunek. Ewa Gołek Bank Zachodni WBK S.A. 

Zachęcamy do podzielania się swoimi opiniami na temat konferencji.

 

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Patroni Honorowi

Patroni

Partnerzy merytoryczni

Sponsorzy generalni

Główni patroni medialni

Patroni medialni

Kontakt

Kontakt dla sponsorów oraz dla uczestników z firm:

Sylwia Lewak-Jaśkowska
sylwia.jaskowska@cpb.pl
tel. 885 885 902

Sprawy organizacyjne:

Olga Kripiec
olga.kripiec@cpb.pl
tel. 723 723 756

Centrum Prawa Bankowego i Informacji
Centrum Edukacyjno-Marketingowe
ul. Solec 101/5
00-382 Warszawa

Miejsce

Rada programowa

Galeria zdjęć

Sukces Sztuki 2017 - konferencja
Sukces Sztuki 2017 - warsztaty

Bieżące konferencje

Zakończone konferencje