Sukces Sztuki 2018

Ico

17 kwietnia 2018 r.
Klub Bankowca w Warszawie

SUKCES SZTUKI to odpowiedź na zmiany, jakie zachodzą na rynku sztuki w ciągu ostatnich lat. Konferencja będzie służyć budowaniu i rozwijaniu w Polsce profesjonalnego artystycznego kunsztu.

Tegoroczna konferencja odbędzie się pod hasłem „Budujemy rynek sztuki w Polsce”

Ostatnie lata to czas dużych zmian na rynku, który z roku na rok rośnie w siłę. Dowodem na to są badania przeprowadzone przez KPMG w 2017 roku, wynika z nich, że wśród osób o wyższych dochodach (ponad 20 tys. zł brutto) 27% inwestuje w dzieła sztuki, 36 % planuje taką inwestycję w najbliższej przyszłości. Rynek dzieł sztuki w Polsce prezentuje się zatem wyjątkowo obiecująco, sukces sztuki stał się faktem.

Konferencja będzie przestrzenią dla sukcesu kapitału artystycznego talentu i inwestycji finansowej, miejscem synergii sztuki i pieniądza, która wzmacnia siłę obecności kultury, a jednocześnie buduje pozycję i prestiż inwestorów. Miejscem spotkań twórców sztuki i ich odbiorców, czyli artystów, marszandów, kolekcjonerów, krytyków sztuki, inwestorów, przedstawicieli świata finansów i bankowości. Obszarem do polemiki środowiska rożnych uczestników rynku sztuki o tym, jak prawdziwa sztuka prowadzi do sukcesu, a także o tym, że wiele sukcesów może prowadzić do prawdziwej sztuki.

Organizatorem konferencji było Centrum Prawa Bankowego i Informacji w porozumieniu ze Związkiem Banków Polskich.

Konferencja SUKCES SZTUKI zainicjowana przez środowisko artystyczne – którego reprezentantem jest działający w Polsce Józef Krzysztof Oraczewski.

„Projekt skierowany na wyzwolenie energii płynącej z profesjonalnego połączenia twórczości artystycznej z biznesową. Sztuka nie jest rozrzutnym zbytkiem, może jak najbardziej pełnić rolę dobrej inwestycji prowadzącej do wielkiego i przeliczalnego sukcesu” – wypowiedź Józefa Krzysztofa Oraczewskiego.

Wśród tematów tegorocznej konferencji znajdą się:

  • Prawo a rynek sztuki – prawo autorskie, karne, jak zbudować bezpieczną kolekcję
  • Jak budować kolekcję – teoria i przykłady praktyczne wraz z komentarzami ekspertów
  • Szanse i wyzwania inwestycji w sztukę z pozycji funduszy inwestycyjnych w Polsce.
  • Jakość materialna dzieła sztuki i jego konserwacja.
  • Pozycja społeczna artysty.
  • Media społecznościowe – możliwości promocji artysty i galerii.
  • Trendy w private bankingu dotyczące inwestycji w dzieła sztuki.
  • Kierunki budowania kolekcji.
  • Developer jako mecenas sztuki.
  • Budowanie kolekcji banku.

 

CENY NETTO

ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCYJNEJ CENIE OGRANICZONA

 

Rekomendacje z 2017 r.:

Bardzo spodobały mi się tematy – ” Konferencji, Sukces Sztuki ”  zorganizowanej w dniu 23 marca 2017 r. Gratulacje za świetny pomysł !  – Krystyna Krepa, malarka

Chciałabym podziękować za dobrze zorganizowaną konferencję, była dla mnie bardzo wartościowa. Chętnie podzielę się swoimi przemyśleniami, spostrzeżeniami – E.Gołek Bank BZ WBK

Pierwsza konferencja „sukces sztuki” bardzo różnorodna i ciekawa. czekamy na kolejne edycje i liczymy na więcej tematów związanych z rynkiem sztuki współczesnej. ogólna ocena to 4+   – Zuzanna Ceklarz-Gołąb, dyrektor artystyczny Fresz Gallery

Uważam, że takie konferencje są potrzebne i powinny się odbywać cyklicznie. To dodatkowy sposób promowania sztuki w Polsce – również z jej finansowym aspektem, który wart jest podkreślenia na równi z dziedzictwem kulturowym czy wartością estetyczną dzieł sztuki. To my – przedstawiciele galerii sztuki, artystów, mediów,  instytucji finansowych – jesteśmy ambasadorami sztuki i to do nas należy ten (miły przecież) obowiązek promowania sztuki wśród polskiego społeczeństwa. Nawet jeśli dla części odbiorców miałoby to z początku wyłącznie aspekt czysto finansowy – to pamiętajmy o tym, że większość „inwestorów” dołącza w końcu do grona kolekcjonerów. I to jest właściwy kierunek. Ewa Gołek Bank Zachodni WBK S.A. 

Zachęcamy do podzielania się swoimi opiniami na temat konferencji.

 

Organizatorzy

Patroni medialni

Kontakt

Kontakt dla sponsorów oraz dla uczestników z firm:

Sylwia Lewak-Jaśkowska
sylwia.jaskowska@cpb.pl
tel. 885 885 902

Sprawy organizacyjne:

Olga Kripiec
olga.kripiec@cpb.pl
tel. 723 723 756

Centrum Prawa Bankowego i Informacji
Centrum Edukacyjno-Marketingowe
ul. Solec 101/5
00-382 Warszawa

Miejsce

Galeria zdjęć

Sukces Sztuki 2017 - konferencja
Sukces Sztuki 2017 - warsztaty

Bieżące konferencje

Zakończone konferencje